Esenciálne oleje a difúzery

Nazývajú sa taktiež éterické oleje, alebo aromaterapeutické no jedná sa vždy o to isté. Sú to vysokokoncentrované kvapalné oleje vyrobené prírodnou extrakciou z rastlín.

Na jednu malú flaštičku je potrebných niekoľko kilogramov rastliny. Jedná sa teda o veľmi koncentrované esencie a preto stačí použiť len pár kvapiek na dosiahnutie požadovaného efektu.


Majú množstvo pozitívnych účinkov na zdravie, podľa toho z akej rastliny sú vyrobené.

Eukalyptus napríklad pomáha pri prechladnutiu, má pozitívny vplyv na imunitu a celkovo pôsobí veľmi dobre na dýchacie cesty.


Olej z levandule je označovaný ako balzam na nervy. Má harmonizujúce účinky a upokojuje.


Použitie esenciálnych olejov


Inhalácia

1 – 2 kvapky oleje pridajte do nádoby s horúcou vodou. Prikryte sa uterákom nad nádobou a naparujte sa približne 3 – 5 minút.


Kúpel

5 – 10 kvapiek zrieďte s 1-2 lyžičkami oleja (napríklad jojóbový, alebo mandľový) dôkladne premiešajte a vylejte do vane s teplou vodou.


Masáže

Esenciálny olej zrieďte v pomere 2 – 4 kvapky na každých 5ml oleja (napríklad jojóbový, alebo mandľový) . Túto zmes nalejte do rúk a masírujte na potrebných miestach.


Aromalampa / Aróma difúzer

Jedným z najobľúbenejších spôsobov je použitie éterického oleja v aromalampe, alebo difúzery.

Týmto spôsobom dosiahnete rozptýlenie vône a liečivých účinkov do celej miestnosti.

Počet produktov: 79

Zobrazuje sa 1-24 z 79 položiek

Aktívne filtre

Breza prírodný esenciálny olej 10ml - Ťuli a Ťuli
  • Výpredaj!

Breza prírodný esenciálny olej 10ml - Ťuli a Ťuli

Spotrebujte do 10.2023                                                                                                                                                                                                                                           Má sladkú, drevitú a mätovú vôňu podobnú wintergreenu a všestranné využitie.
0 1 2 3 4
Na sklade
6,90 € 5,90 €